XX Maraton Pływacki imienia Pawła Pioruna już w najbliższą sobotę. Szef rawskiego WOPR-u zaprasza nie tylko amatorów pływania, ale także miłośników piosenki żeglarskiej…

erawaMiasto
komentarzy

To najstarsza tego typu impreza w centralnej Polsce. Mowa o Maratonie Pływackim im. Pawła Pioruna organizowanym przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawie Mazowieckiej. W tym roku z okazji 20-lecia tego wyjątkowego sportowo-rekreacyjnego wydarzenia, organizatorzy zadbali także o atrakcje poboczne. Wśród nich między innymi mini festiwal piosenki żeglarskiej „Rawa gra szanty”.

Untitled-1

Fot. Tegoroczna edycja maratonu to nie tylko pływanie.

Pływacki maraton to jednak przede wszystkim samo pływanie. Podobnie jak w latach ubiegłych, zawodnicy będą mogli zmierzyć się w kilku kategoriach wiekowych, które rozgrywane będą na różnych dystansach. Maksymalnie do pokonania w kategorii open pływacy będą mieli 3 kilometry. Biorąc pod uwagę specyfikę otwartych wód Zalewu Tatar, nie będzie to zadanie proste.

XX Maraton Pływacki startuje w sobotę (19.07) o godzinie 13:00. Część artystyczna, a więc lokalny mini festiwal piosenki żeglarskiej rozpocznie się o godzinie 16:00. Medialny patronat nad imprezą ma oczywiście serwis eRawa.pl.

> Kliknij, aby zapisać się na facebook’owe wydarzenie.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz