XX Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy za nami. Podsumowujemy tę niezwykłą edycję

erawaSport
komentarzy

Jubileuszowa edycja rajdu miała być wyjątkowa i wbrew proroctwom pesymistów, naprawdę taka była. Uczestnicy wykazali się bowiem dużą wolą walki i determinacją. 

Rodzinny Rajd Rowerowy w Rawie Mazowieckiej od dwudziestu lat cieszy się niezwykłą popularnością. W ubiegłym roku w imprezie udział wzięło ponad tysiąc osób. Jednak rok 2020 przyniósł wiele wątpliwości i początkowo zupełnie nie wiedziano, czy wydarzenie w ogóle dojdzie do skutku.

Jednak wraz z końcem wakacji wszystko stało się jasne, rajd się odbędzie, ale zupełnie w innej formule. Każdy uczestnik, bądź grupa uczestników pokonywała wyznaczoną trasę rajdu na „własną rękę”. Warunkiem, aby trasa była uznana za przejechaną w całości, było pokonanie jej w ciągu jednego dnia i udokumentowanie wyznaczonych” punktów kontrolnych”. 

Organizatorzy są naprawdę zadowoleni. W wyprawie udział wzięło około 130 uczestników, którzy mimo przeciwności pogody, z wielkim humorem i zaangażowaniem przystąpili do wspólnej zabawy. Ciepła atmosfera, którą można zaobserwować na nadsyłanych relacjach świadczą o tym, że duch Rodzinnego Rajdu Rowerowego przetrwał. 

Uroczyste podsumowanie wydarzenia zaplanowane jest w sali widowiskowej MDKu 12 października o godz. 17:00. 

Więcej o tej rodzinnej imprezie dowiecie się z naszej rozmowy ze Zbigniewem Urbańskim – koordynatorem rajdu z ramienia organizatora: Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz