XXI Maraton Pływacki oraz Rawa Gra Szanty już za tydzień w sobotę (18.07). Wciąż trwają zapisy amatorów pływania, ale i talentów piosenki żeglarskiej…

erawaSport
komentarzy

To będzie już XXI odsłona najstarszego maratonu pływackiego w centralnej Polsce. Mowa o Maratonie Pływackim im. Pawła Pioruna organizowanym przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawie Mazowieckiej. Podobnie jak w roku ubiegłym sportowej imprezie towarzyszyć będzie festiwal piosenki żeglarskiej Rawa Gra Szanty.

maratonZalew Tatar w Rawie Mazowiecki jest wprost wymarzonym miejscem do tego rodzaju wydarzeń, dlatego też przyszłą sobotę warto sobie zarezerwować na odwiedzenie tej części miasta. Popołudnie rozpoczyna maraton pływacki. Osoby o różnych umiejętnościach pływackich, mają do wyboru jedną z ośmiu kategorii. Maksymalną długością do pokonania będzie trzykilometrowy dystans w kategorii open mężczyzn. Z pewnością będzie to widowiskowe starcie nie tylko z przeciwnikami, ale również z otwartymi wodami zalewu.

Wciąż trwają zapisy pływaków. Są one przyjmowane w biurze Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej (ul. Katowicka 20), na przystani zalewu Tatar w dniu zawodów od godziny 11:00 do 12:45 lub na adres [email protected]

Tuż po sportowej rywalizacji, ster przejmie Rawskie Stowarzyszenie Gier Fabularnych i Fantastyki „Topory”, które oczywiście wraz z WOPR’em, zaprasza na drugą edycję Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej. Na tarasie, tuż przy przystani, odbędą się nie tylko koncerty, ale również przegląd oraz konkurs piosenki autorskiej dla młodych talentów o Złotą Szeklę Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Dla laureatów przewidziane są nagrody pieniężne, a dla zwycięzcy bezpośrednia nominacja do największego festiwalu folkowego w Polsce Bazuna 2016.

Po części konkursowej przyjdzie czas na szanty najwyższych lotów. Przed publicznością wystąpią: Tomasz Paciorek, zespół Trzecia Miłość, Janusz Nastarowicz i Jolly Roger.
|
XXI Maraton Pływacki startuje w sobotę (18.07) o godzinie 13:00. Część artystyczna, a więc festiwal piosenki żeglarskiej i turystycznej rozpocznie się o godzinie 16:00. Zapraszamy.
Maraton pływacki i festiwal piosenki żeglarskiej odbędą się pod patronatem Dariusza Misztala burmistrza Rawy Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz