XXII Maraton Pływacki oraz Festiwal „Rawa Gra Szanty” już w sobotę (23.07). Wciąż trwają zapisy miłośników pływania, ale i talentów piosenki żeglarskiej…

erawaSport
komentarzy

Najstarsza impreza pływacka w centralnej Polsce organizowana jest właśnie w Rawie Mazowieckiej. Mowa oczywiście o Maratonie Pływackim im. Pawła Pioruna. XXII edycji tego wydarzenia towarzyszyć będzie Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „Rawa Gra Szanty”.

W najbliższą sobotę zapraszamy nad Zalew Tatar w Rawie Mazowieckiej. To właśnie tu zaplanowano dwie ciekawe, typowo wakacyjne imprezy. Popołudnie otworzy maraton pływacki skierowany do wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w otwartych wodach rawskiego kąpieliska. Na miłośników pływania tradycyjnie czeka osiem kategorii, a maksymalna długość wyniesie aż 3 km.

Wciąż można zapisać się do aktywnego udziału w maratonie mailowo na adres [email protected] lub osobiście w biurze Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej (ul. Katowicka 20), a także na przystani Zalewu Tatar w dniu zawodów – od godziny 11:00 do 12:45.

Sportowe zmagania to tylko początek sobotniej imprezy. Nieodłączną częścią maratonu stał się bowiem Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej, a także konkurs piosenki autorskiej dla młodych talentów o Złotą Szeklę Burmistrza Rawy Mazowieckiej. Po części konkursowej przyjdzie czas na szanty najwyższych lotów. Przed publicznością wystąpią: NORTH CAPE, Tomasz Paciorek, Wyciągnięci z Mesy, a także znany już doskonale w Rawie, zespół Jolly Roger Band.

XXII Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna startuje w sobotę (23.07) o godzinie 13:00. Muzyczna część planowana jest na tarasie tuż przy przystani około 15:30, bezpośrednio po podsumowaniu zawodów sportowych. Organizatorami wydarzeń są jak zawsze: WOPR, OSiR, stowarzyszenie Topory oraz Miasto Rawa Mazowiecka.

Więcej w powyższym materiale wideo.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz