Z maczetą w ręku groził mieszkańcom powiatu rawskiego. Agresywny mężczyzna był pijany.

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Policjanci z Rawy Mazowieckiej zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca powiatu rawskiego. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut groźby karalnej i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

O całym zdarzeniu dyżurny rawskiej policji został powiadomiony w miniony piątek (26.10) tuż przed godziną 16:00. Z informacji wynikało, że na ulicy Jerozolimskiej w Rawie Mazowieckiej mężczyzna groził dwóm innym maczetą.
– Policjanci, którzy pojechali na miejsce wstępnie ustalili, że dwaj bracia – mieszkańcy powiatu rawskiego – zauważyli mężczyznę stojącego przy swoim samochodzie, który wcześniej jeździł za nimi po Rawie. Kiedy podeszli do niego, ten groził im, że jutro przyjedzie do nich z 7 kolegami i wtedy „porozmawiają” – mówi nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

fot. KPP Rawa Maz.

Agresywny mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a w ręku trzymał maczetę. Mundurowi zatrzymali go w areszcie. 
– Wstępne przesłuchania wskazują na to, że groźby wynikały z wcześniejszego konfliktu mężczyzn. Prokurator zastosował wobec sprawcy dozór policyjny – dodaje nadkom. Sokołowska. 

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Agresorowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz