Z nożem i kulą ortopedyczną. Porachunki znajomych zakończone w areszcie

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Rawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 45-letniego znajomego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jeden z napastników został tymczasowo aresztowany, drugi oddany pod dozór policji.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (23.04) około godziny 19.00 na osiedlu Zamkowa Wola w Rawie Mazowieckiej. Do mieszkania, w którym przebywał 45-latek, dobijało się dwóch mężczyzn: 38-letni mieszkaniec województwa podlaskiego i 43-letni rawianin. Mężczyźni byli pijani i przyszli do znajomego, aby wyjaśnić nieporozumienia związane z wykonywanymi pracami dorywczymi.

Napastnicy wtargnęli do mieszkania i zaczęli bić 45-letniego rawianina. Jeden z agresywnych mężczyzn trzymał w ręce nóż, a drugi kulę ortopedyczną. Po chwili napastnicy odeszli, aby kontynuować libację w mieszkaniu 43-latka.

Policjanci pojechali do wskazanego przez pokrzywdzonego mieszkania, aby zatrzymać napastników. Kiedy 38-latek usłyszał pukanie do drzwi, wyskoczył przez okno balkonowe. Nie zdołał uciec, gdyż na zewnątrz czekał policjant, który go zatrzymał. Okazało się, że uciekinier był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim za podobne przestępstwo. Drugi z napastników również został zatrzymany. Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyznom zarzutów pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 43-letniego rawianina zastosowano policyjny dozór, zaś wobec 38-latka sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.
Źródło: KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz