Z Zakopanego do Sopotu dla Oliwki. Ruszył bieg przez Polskę

erawaMagazyn
komentarzy

Potrzebne 1,9 mln zł by ocalić życie. Wystartowała wielka akcja, która ma pomóc 12-letniej Oliwce Sekuter.

Rawianie dobrze znają uśmiechniętą dziewczynkę na kolorowym wózku inwalidzkim. Oliwka czynnie brała udział w różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych w Rawie Mazowieckiej zarażając wszystkich pozytywną energią i uśmiechem. Jednak ta dzielna dziewczynka pilnie potrzebuje kosztownych operacji, które pozwolą jej żyć. Tak o sobie na stronie akcji Przez Polskę Dla Oliwki pisze sama dziewczynka:
Uro­dzi­łam się z przepukliną oponowo-rdzeniową, skoliozą, nie­do­ro­zwo­jem kości krzy­żo­wej i dol­nych krę­gów lędź­wio­wych, mam wady mied­nicy, żeber i krę­go­słupa. Leka­rze mówili, że nie dożyję porodu, a póź­niej, że będę żyć tylko kilka lat. Nie mam ochoty na umie­ra­nie i każ­dego dnia udo­wad­niam, że tak nie musi być. W chwili obec­nej moim naj­więk­szym pro­ble­mem jest postę­pu­jące krzy­wie­nie się krę­go­słupa. Jeśli nie zosta­nie zatrzy­mane, krę­go­słup zgnie­cie moje płuca.

Stąd też pomysł grupy znajomych z Sochaczewa i okolic na Najpiękniejszy Bieg #PrzezPolskeDlaOliwki.
– To nie będzie 5km, 10, ani nawet potrójny maraton! Ci ludzie postanowili systemem sztafetowym przebiec Polskę. Od Zakopanego do Sopotu, biegnąc non stop, dniem i nocą. 5 zawodników pokona 739 kilometry – mówi Mirosław Błaszczak, jeden z biegnących w sztafecie. 

Grupa biegaczy wystartowała dziś o godzinie 11:00 w Zakopanym. Ich trasę możecie śledzić tutaj -> O biegu – dlaoliwki.pl

Po co to wszystko?
– Nie tylko dla frajdy, tu cel jest dużo ważniejszy – zwrócić uwagę na Oliwkę, dziewczynkę którą czekają trzy operacje, mające uratować jej życie i sprawić, że będzie funkcjonowała w miarę normalnie. Żeby Oliwka mogła normalnie żyć, potrzebuje 1,9 miliona złotych! To są ogromne pieniądze, które musimy pomóc jej zebrać. Podobno ludzie w grupie są w stanie przenosić góry, pokażmy, że możemy również pomóc Oliwce normalnie żyć – dodaje Mirosław Błaszczak. 
Wy też możecie pomóc, wpłacając datek na rzecz Oliwki. Wszelkie szczegóły dotyczące wsparcia finansowego znajdziecie tutaj -> dlaoliwki.pl.

Część biegu odbywać się będzie w pobliskim Tomaszowie Mazowieckim. W piątek (19.05) wieczorem wybiera się tam grupa wsparcia z Rawy Mazowieckiej. Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć biegaczy zapraszamy do kontaktu z Grzegorzem Stefaniakiem, dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawie Mazowieckiej. 
Relacje z akcji prowadzone są na żywo na Facebooku.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz