Za nami kolejne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Wyjątkowe wydarzenie odbywa się raz na dwa lata

erawaKultura
fot. Grzegorz Adamek
komentarzy

Rawski MDK zatętnił różnorodnością kultur. Zgromadzona publiczność tym razem mogła podziwiać Polaków, ale także artystów z Białorusi i Serbii. 

Miniona niedziela (14.07) w Rawie Mazowieckiej to kolejne spotkanie z folklorem, ale zupełnie innym, niż ten, który znamy z codziennych wydarzeń. Raz na dwa lata w mieście odbywają się bowiem wydarzenia międzynarodowe. I tak było również tym razem.

Specjalnie dla rawskiej widowni przygotowano wielkie taneczne, folklorystyczne show. A wraz z nim choreografie inspirowane pieśniami przodków, dopełniające się w tajemniczy sposób narodowe języki z różnych stron świata. Nie zabrakło też zachwycających strojów, a profesjonalizm przybyłych grup i energia tancerzy sprawiły, że było to niezapomniane przeżycie. 

Podczas tegorocznego wydarzenia na scenie w Rawie Mazowieckiej wystąpiły: Zespół Pieśni i Tańca ANILANA im. Leszka Woszczyńskiego, Belarusian Folk Group „SWITANAK” oraz AKUD „Jovan Popović” Titel. Zdjęcia z ich występów możecie zobaczyć tutaj. Specjalnie dla Was wykonał je nieoceniony Grzegorz Adamek.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz