Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą. Policjanci z rawskiej komendy policji ostrzegają przed złodziejami

erawaPowiat
fot. sxc.hu
komentarzy

Nie ułatwiaj złodziejowi zadania. Zabezpiecz swój rower przed kradzieżą. Rawscy policjanci przyjęli dziś zgłoszenie o zniknięciu kolejnego jednośladu. Tym razem skradziono rower wart tysiąc złotych. 

Sezon komunii to czas, kiedy dochodzi do zwiększenia liczby kradzieży jednośladów. Dlatego też policjanci z rawskiej komendy podpowiadają jak utrudnić złodziejowi zadanie.  Kiedy kupujemy rower zapytajmy sprzedawcę o możliwość dokupienia dobrego mechanicznego zabezpieczenia. Należy zwrócić uwagę, aby zabezpieczenie rzeczywiście uniemożliwiło kradzież jednośladu. Nawet jeżeli nie są tanie, to ich zakup jest wielokrotnie tańszy niż zakup nowego roweru.

Pamiętajmy, kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie należy z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem, bądź innym miejscem ogólnie dostępnym!
Nie przypinajmy roweru do krat bądź innych elementów stanowiących tylko element dekoracyjny budynku, ponieważ zbyt cienką kratę złodziej może zabrać wraz z rowerem.

Nawet w piwnicy, na balkonie, czy klatce schodowej należy przypiąć rower do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany. Kiedy zostawiamy rower na klatce schodowej należy pamiętać o zamykaniu drzwi wejściowych. Dotyczy to wszystkich mieszkańców klatki schodowej.

Pozostawiając rower w miejscu ogólnodostępnym dobrze jest zostawić go w miejscu monitorowanym np. obok kamery miejskiej.
Należy zapisać numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze. Dobrze jest zrobić mu zdjęcie. W przypadku kradzieży dane te ułatwią policji odzyskanie jednośladu.

Jeżeli mamy możliwość, ubezpieczmy swój rower od kradzieży. Łupem złodzieja padają nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany taki jak licznik, pompka, czy zawieszone torby.

Źródło: KPP Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz