„Zakochaj się w czytaniu”. Rawska biblioteka doskonale wie jak zachęcić mieszkańców do sięgnięcia po książkę

erawaKultura
komentarzy

Walentynki w Miejskiej Bibliotece w Rawie Mazowieckiej w pięknej odsłonie. Na wszystkich czekały miłe niespodzianki. 

Czy to mali, czy to duzi. W rawskiej bibliotece znajdą coś dla siebie. Zwłaszcza teraz, gdy biblioteka z tak dużym zaangażowaniem promuje czytelnictwo. 

Po udanych feriach i wspólnym świętowaniu Dnia Babci i Dziadka przyszła pora na święto miłości. W naszej bibliotece obchodzone ono było już od ubiegłego piątku (13.02). Oddział dla dzieci przystroiły czerwone baloniki w kształcie serduszek, które unosiły się nad regałami pełnymi książek. Na małych czytelników czekały serduszkowe lizaczki i biblioteczne zakładki.

Wyjątkową niespodzianką był spektakl teatralny Teatru Arlekin. Urocze przedstawienie „O księciu nieśmiałym i śmiałej księżniczce” cieszyło się dużym zainteresowaniem widzów. Można było obejrzeć oczywiście on-line. Bibliotekarki przygotowały także książkowe, tematyczne polecanki. Klub Przyjaciół Misia Uszatka także działa w tym miesiącu w miłosnych klimatach. Do „Uszatkowego Pudełka” trafiają pokolorowane przez dzieci serduszka. W bibliotece czekają również na serduszkowe prace plastyczne. A wszystkie buźki walentynkowych kotków zostaną pod koniec lutego zaprezentowane na bibliotecznej wystawie.

W bibliotece nie zapomniano również o dorosłych czytelnikach. Na nich czekały czekoladowe serca, a także biblioteczne zakładki do książek. Na facebook’owym profilu placówki już od początku lutego polecane były najlepsze literackie #RomanseWszechczasów. W wypożyczalni natomiast przygotowano natomiast wystawkę książek z czerwonymi okładkami. Codziennie zmieniała ona swoją formę, ponieważ czytelnicy chętnie zabierali wybrane pozycje do domu.

Zapraszamy do rawskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej. 
Źródło: MBP w Rawie Mazowieckiej

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz