Zalane Wilkowice. Ulewny deszcz podtopił wieś w powiecie rawskim. Sprawdźcie video z miejsca akcji…

erawaPowiat
komentarzy

Burza, która przeszła wczoraj (04.05) nad powiatem rawskim spowodowała wiele szkód we wsi Wilkowice. Ulewny deszcz, mimo że padał krótko, przyczynił się do poważnych lokalnych podtopień. Zalanych zostało około 11 posesji, woda wdarła się do piwnic oraz pomieszczeń gospodarczych. Straty są szacowane… 

fot. Woda odcięła dostęp do wielu domów w Wilkowicach

Wczorajsza ulewa przysporzyła pracy strażakom z całego powiatu rawskiego. Ratownicy z PSP w Rawie Mazowieckiej oraz oddziały OSP długo walczyły z wodą spływającą z pól na posesje mieszkańców. Woda była wypompowywana z piwnic, podwórek oraz pomieszczeń gospodarczych. Za pomocą ciężkiego sprzętu udrażniane były również przydrożne rowy, które miały zapewnić szybsze ujście nadmiaru wody.

Duży obszar zalania wymagał zaangażowania aż 11 zastępów z naszego powiatu. W tym oddziały Ochotniczej Straży Pożarnej z Konopnicy, Kalenia, Wilkowic, Wojskiej Starej, Niwnej, Cielądza, Kurzeszyna, Sierzchowów i Rawy Mazowieckiej. Działania w podtopionych Wilkowicach trwały prawie 7 godzin i zakończyły się dopiero przed 01:00 w nocy. Zobacz relację video.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz