„Żałuję, że nie mam skrzydeł”. Wyjątkowa wystawa stanęła przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej…

erawaMagazyn
komentarzy

Niecodzienna plenerowa wystawa pojawiła się dziś (9.09) przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej. Na specjalnych planszach zaprezentowane zostały zdjęcia powiatu rawskiego i sąsiedzkiej gminy Głuchów. Autorem fotografii jest Darek Piwowarski. 

Pomysł na powstanie tej wystawy zrodził się podczas realizacji innego fotograficznego projektu autorstwa Darka Piwowarskiego, „Powiat rawski w czterech porach roku”. Wtedy też powstawały naziemne zdjęcia różnych obiektów na terenie ziemi rawskiej, ale i pierwsze z lotu ptaka, które zaczarowały fotografa.
– Miałem okazję latać balonem, awionetką, motolotnią, to jest niesamowite przeżycie. Żaden dron tego nie odda, bo stoimy na ziemi, joystickiem sobie kręcimy i widzimy obraz, a siedząc w motolotni, przeżywamy to, widzimy, robimy zdjęcia, chciałoby się tam zostać. Żałuję, że nie mam skrzydeł – mówił podczas otwarcia wystawy Darek Piwowarski.

wystawadarek-37-of-40Instalacja, która dziś pojawiła się w Rawie Mazowieckiej z pewnością jest warta zobaczenia. Na dziesięciu planszach zamieszczone zostały wyjątkowe zdjęcia miasta, gmin z powiatu rawskiego, ale i pobliskiej gminy Głuchów. Wystawa jest pewnego rodzaju zaproszeniem do spojrzenia na nasze sąsiedztwo z innej perspektywy.
– Zachęcamy, żeby mieszkańcy powiatu wyszli poza swoje najbliższe otoczenie. Są dwa pomysły do zrealizowania: edukacyjny szlak po zabytkach i alejach zabytkowych oraz wydanie albumu, nie ukrywam, że większość to będą zdjęcia właśnie z lotu ptaka. Więcej nie mogę zdradzać – dodaje autor zdjęć Darek Piwowarski.

Instalacja w Rawie pozostanie prawdopodobnie przez kilka najbliższych miesięcy, później będzie wędrować po okolicznych gminach. Przygotowanie wystawy sfinansowało Samorządowe Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Rawskiej.

Więcej zdjęć do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz