Zamiast debaty, spotkanie z mieszkańcami. W Miejskim Domu Kultury w połowicznej formule zrealizowała się inicjatywa nieformalnej grupy mieszkańców…

erawaMiasto
komentarzy

Zgodnie z przewidywaniami, zamiast debaty pomiędzy kandydatami, rawianie mogli uczestniczyć w spotkaniu z Eugeniuszem Górajem. To finał inicjatywy zorganizowanej przez nieformalną grupę mieszkańców Rawy Mazowieckiej, która umownie nazwała się „Rawską Lożą Szyderców”. Na miejscu nie pojawił się kandydat Prawa i Sprawiedliwości – Dariusz Misztal. Powody odmowy udziału w debacie, na miejscu zreferował sekretarz Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Nowicki (całość wypowiedzi w pliku wideo).

Patrząc i porównując inicjatywę „loży” do innych oddolnych pomysłów, początkowo można było być zaskoczonym frekwencją. Sala Miejskiego Domu Kultury była wypełniona prawie po brzegi. Wśród zebranych pojawiło się jednak sporo osób związanych z ubiegającym się o reelekcję burmistrzem. Oświatowcy, urzędnicy, czy pracownicy miejskich spółek żywo reagowali na wypowiedzi kandydata.

>Więcej o „Rawskiej Loży Szyderców” oraz odmowie udziału w debacie PiS’u do zobaczenia tutaj.  

Debata przekształciła się bowiem w spotkanie z mieszkańcami, którzy przez blisko dwie godziny mogli zadawać pytania samorządowcowi. Oprócz kilku personalnych spraw podnoszono kwestie związane między innymi z kulturą, lokalną gospodarką, organizacją pracy krytej pływalni, wysokością cen za wodę i ścieki, czy wreszcie te dotyczące rewitalizacji miasta. Burmistrz na wszystkie pytania odpowiadał wyjątkowo sprawnie. Ewidentnie brakowało jednak konkurenta, który w odpowiednich momentach podkreśliłby swoją aktywność oraz przedstawił odmienne pomysły.

Poniżej prezentujemy pełny, blisko 2 godzinny zapis audio wspomnianego spotkania.

[audio: http://www.erawa.pl/wp-content/audio/debata_cala.mp3]

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz