Zamiast wyrzucać podziel się z innymi. PCK zbierało produkty na święta.

erawaMiasto
komentarzy

Rawski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował dziś (14.12) zbiórkę żywności pod hasłem „Gwiazdka z PCK”. Świątecznym gestem można było podzielić się w jednym z miejscowych marketów Intermarche. 

Wolontariuszki, które przez 4 godziny zbierały żywność dla potrzebujących nie poddawały się, mimo że oznakowany koszyk zapełniał się bardzo powoli. I nie zapełnił się nawet w połowie. Kupujący mogli dzielić się, tak zwanym suchym jedzeniem, czyli makaronem, ryżem, mąką, słodyczami, czy konserwami.

Klientów w markecie nie brakowało, a mimo to odruchu dawania nie było.  I choć wolontariuszki tłumaczyły mieszkańców Rawy, że nie pomagają, ponieważ sami zbyt wiele nie posiadają, wystarczy spojrzeć na śmietniki, w których znajduje się zmarnowane jedzenie. Niepokojące jest, że łatwiej niż dawanie potrzebującym, przychodzi nam wyrzucanie przeterminowanej żywności do kosza.

Świąteczna akcja „Gwiazdka z PCK” nie wypadła jednak najgorzej, datki, które udało się zebrać wcześniej do puszek PCK, pozwoliły na zakup wystarczającej ilości żywności dla potrzebujących. Ale w każdej paczce mógłby znaleźć się dodatkowy artykuł, który dziś kupiliśmy, a za kilka dni przeterminowany trafi na śmietnik.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz