Zamknięte biblioteki. W rawskich wypożyczalniach prowadzony jest swoisty remanent…

erawaMiasto
komentarzy

Po pięciu latach przerwy, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie prowadzone jest skontrum, czyli inwentaryzacja zbiorów. Na czas uporządkowywania książek, wypożyczalnie będą nieczynne. Oddział dla dorosłych zamknięty będzie do 9 września, kiedy to swoisty remanent przeniesie się do dziecięcej części biblioteki.

Co pięć lat biblioteki, w których jest wolny dostęp do półek, muszą przejść inwentaryzację księgozbiorów. Tak jest również w przypadku rawskiej Biblioteki Publicznej, gdzie rozpoczęto mozolne porządkowanie książek. W tym roku praca idzie jednak o wiele sprawniej, głównie dzięki elektronicznym rozwiązaniom.
– Każdą jedną książkę musimy zdjąć z półki i przyłożyć ją do elektronicznego czytnika, mogłoby to się wydawać karkołomnym zadaniem, ale ręczne spisywanie zajęłoby nam o wiele dłużej, bo nawet około 2 miesięcy – mówi Olga Brudzyńska, dyrektor MBP w Rawie Mazowieckiej.

Tegoroczne skontrum w bibliotece dla dorosłych potrwa do końca tego tygodnia, po czym rozpocznie się w oddziale dla dzieci. Tam wypożyczalnia będzie nieczynna do 17 września.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz