Zanieczyszczone mleko ze Szczekocin mogło trafić do powiatu rawskiego. Na liście odbiorców wadliwego produktu jest firma z Białej Rawskiej…

erawaPowiat
fot. sxc.hu
komentarzy

Do 6 cukierniczych zakładów w Polsce trafiło zanieczyszczone mleko, w którym mogła być trutka na szczury. Na swojej stronie Główny Inspektor Sanitarny podał, że jednym z odbiorców wadliwego surowca, była firma „ZT Elcal Makowscy” z Białej Rawskiej. Jak udało nam się ustalić, w przedsiębiorstwie trwa kontrola Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Rawy Mazowieckiej.

Cała sprawa zaczęła się od Spółdzielni Mleczarskiej „Rokitnianka” w Szczekocinach, w której to prawdopodobnie doszło do zanieczyszczenia mleka. Według Sanepidu zanieczyszczona może być partia sproszkowanego mleka, wyprodukowana 20 lipca 2012 roku, nosząca numer 202. Dystrybutorem tej partii była włocławska firma „Janex”.

Jak ustalił Główny Inspektor Sanitarny, wadliwy produkt trafił do sześciu odbiorców w kraju, w tym firmy „ZT Elcal Makowscy Sp. z o. o.” z Białej Rawskiej (kliknij i przeczytaj komunikat GIS). Dziś rano udało nam się dowiedzieć, że pracownicy sanepidu z Rawy Mazowieckiej pracują na terenie zakładu, sprawdzając co stało się z zanieczyszczonym mlekiem. Do momentu dokładnego wyjaśnienia sprawy nie mogę udzielić żadnej informacji – podaje Krzysztof Jasiński, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Rawy Mazowieckiej.

Oprócz zakładu z powiatu rawskiego, na liście odbiorców trefnego mleka znalazły się firmy: Jawor” z Ełku, „ZPCia Wepol” z Sierpc, „Fabryka Wyrobów Cukierniczych Jago Zakład Pracy Chronionej” z Bydgoszczy, „Magnolia Sp. z o.o.” z Lubuska oraz „Wytwórnia Cukiernicza Esta” z miejscowości Kołbiel.

Sprawę już bada prokuratura oraz biegły toksykolog. Szczegółowej kontroli ma być poddane mleko, które zostało na magazynie, pobrane próbki mają trafić do Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach. Na chwilę obecną wiadomo, że granulat odnaleziony w mleku mógł być trutką na szczury, która jest substancją powodującą zaburzenia krzepnięcia krwi.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz