„Zapiski z okupacji”. Tego serialu nie możecie przegapić!

erawaBiała Rawska, Kultura
Źródło: Ronnie Harpaz
komentarzy

W sieci już dostępne są pierwsze odcinki miniserialu dotyczącego okupacji na terenach ziemi rawskiej. Produkcja powstała dzięki determinacji Fundacji Generator Kultury z Białej Rawskiej. 

„Zapiski z okupacji” to miniserial, który finalnie składać się będzie z odcinku pilotażowego oraz 6 odcinków z elementami animacji i materiałów archiwalnych. Warte zaznaczenia jest, iż bohaterami są świadkowie i potomkowie tych, którzy przeżyli czas okupacji na terenach aktualnie przez nas zamieszkiwanych. Łącznie w serialu znalazło się 16 bohaterów, w tym 5 pochodzenia żydowskiego, których realizatorom udało się sfilmować w Izraelu. 

Pierwszy odcinek „Pewnego razu w Białej Rawskiej” ukazał się na początku bieżącego roku, drugi „Poza prawem” pod koniec maja. Kolejne planowane są na lipiec, wrzesień, listopad i grudzień 2020 roku. 

Wszystkie informacje dotyczące tego wyjątkowego dla lokalnej społeczności projektu znajdziecie na oficjalnej stronie generatorkultury.eu, a odcinki na kanale Youtube

Miniprodukcja mogła powstać dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Miasta i Gminy Biała Rawska, Gminy Sadkowice oraz firmy Top-Plast. Inicjatywę wciąż można wspierać, wszelkie informacje na ten temat znajdziecie –> tutaj.

Serwis eRawa.pl stał się partnerem medialnym projektu i dlatego też wyjątkowo serdecznie zapraszamy do oglądania. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz