Zapraszamy do Rawskiej Krainy Łagodności. Kolejne spotkanie w dworku przy ulicy Miłej w Rawie Mazowieckiej już w sobotę (28.10)…

erawaKultura
komentarzy

Kolejna odsłona Rawskiej Krainy Łagodności już w najbliższą sobotę. Tym razem publiczność będzie mogła wysłuchać ,,Pieśni naszych czasów”, wykonanych przez Łukasza Nowaka oraz Marcina Snokowskiego.

Stowarzyszenie „Topory”, Fundacja „Fideo” oraz Nieformalne Stowarzyszenie Artystów i Twórców Rawskich, ponownie zapraszają na przygodę z muzyką. V Rawska Kraina Łagodności tradycyjnie odbędzie się w dworku przy ul. Miłej 4.
– Inspiracją do Stworzenia Krainy Łagodności stały się łódzkie spotkania z poezją śpiewaną. Wyjątkowa atmosfera, nastrój oraz klimat sprawił, że zechciałam przenieść to fantastyczne wydarzenie do naszego miasta. Dzięki pomocy przyjaciół udało się tego dokonać – opowiada Urszula Jankowska, pomysłodawczyni przedsięwzięcia.

Koncert odbędzie się w sobotę, o godzinie 19:00.
– Przygodę z Rawską Kraina Łagodności zaczęliśmy równy rok temu. 29 października 2016 roku, na naszej scenie wystąpił zespół Mała Caryna. Teraz przy kolejnej odsłonie wydarzenia ponownie zagości lider formacji – Łukasz Nowak wraz z Marcinem Snokowskim. Wykonają oni dla nas pieśni największych bardów ostatniego stulecia – dodaje Urszula Jankowska.

Tym razem publiczność będzie mogła wysłuchać utworów m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Jaromira Nohavicy, a także wielu innych. Oprócz tego, zebrani usłyszą krótką opowieść o bardach XX wieku, przedstawioną przez Huberta Jankowskiego. Na ten dzień przygotowana została także wystawa, prezentująca twórczość śpiewaków, której autorem jest Paweł Kocik.
– Za oknem mamy już jesień, liście powoli opadają z drzew, noce są coraz krótsze i zimniejsze. Myślę że to idealna pora, aby choć na chwile oderwać się od codzienności. Nasz koncert to doskonała okazja, by tego dokonać, dlatego zapraszam wszystkich w najbliższą sobotę na spotkanie z poezją śpiewaną – puentuje Urszula Jankowska.

Bilet wstępu: 15 zł

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz