Zawodnicy klubu Tęcza w Rawie z medalami. To wynik VII Ogólnopolskiego Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Trzciance…

W Trzciance w dniach 20-23 października odbył się VII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Oddział Łódzkie reprezentowali zawodnicy klubu Tęcza działającego przy SOSW w Rawie Mazowieckiej, którzy zdobyli srebro – Adrian Kieszek i brąz – Kamil Pawlak.

tenis3Prawie stu uczestników, dużo pozytywnej energii oraz panujący wokół duch uczciwej, sportowej rywalizacji – tak można podsumować VII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Trzciance. Impreza rozpoczęła się w czwartek (20.10) w trzcianeckiej hali sportowo-widowiskowej gdzie najpierw miała miejsce Ceremonia Otwarcia. Rozpoczęła ją defilada 99 zawodników z 17 Oddziałów Regionalnych z całej Polski. Następnie po uroczystym wniesieniu flagi przy hymnie Olimpiad Specjalnych, przysięgę złożyli zawodnicy, trenerzy
i sędzia główny.

Od czwartku odbywały się mecze obserwowane i mecze w grupach, z których wyłoniono najlepszych. Wszyscy uczestnicy zawodów, nie tylko rywalizowali ze sobą, ale też miło spędzili czas w gronie rówieśników. Zgodnie ze słowami złożonej przysięgi: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Oddział Łódzkie reprezentowali zawodnicy klubu Tęcza działający przy SOSW w Rawie Mazowieckiej, którzy zdobyli srebro Adrian Kieszek i brąz Kamil Pawlak. Zawodnicy zostali udekorowani medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

Zawodnicy rywalizowali przez cztery dni, natomiast mecze finałowe i Ceremonia Zamknięcia Turnieju odbyły się 23 października (niedziela). Warto zaznaczyć, że w sprawnym  przeprowadzeniu rozgrywek pomagali wolontariusze.