Zdalne nauczanie powraca. W Rawie Mazowieckiej szybciej niż zadecydował Minister edukacji

erawaMiasto
komentarzy

Nauka stacjonarna ponownie ograniczona. W rawskich szkołach podstawowych sytuacja wygląda coraz gorzej. 

Minister edukacji Przemysław Czarnek podczas wczorajszego (25.01) briefingu w Sejmie przekazał informację, że nauka zdalna potrwa od czwartku (27.01) aż do końca ferii zimowych w całym kraju, czyli do 27 lutego. Nie dotyczy to jednak wszystkich. Przedszkola, zerówki oraz klasy 1 – 4 kontynuują naukę stacjonarnie. 

Wyjątkiem są oczywiście szkoły, gdzie dyrekcja wraz z sanepidem decydują o kwarantannie poszczególnych klas lub nawet całych szkół. Tak właśnie stało się w przypadku rawskiej Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie od dziś (26.01) do 4 lutego na zdalne przechodzą wszystkie klasy 1-8. 
– Wspólnie podjęliśmy decyzję o całkowitym przejściu na zdalne nauczanie całej szkoły, oprócz klas „0”. Zmuszeni byliśmy co chwila wysyłać na kwarantannę poszczególne klasy. Sytuacja jest o tyle trudna, ponieważ choruje wielu nauczycieli. I nie mówimy tu tylko o COVID-19, ale w ogóle. Więc mamy problem, by zagwarantować dzieciom opiekę – tłumaczy Arkadiusz Rataj, naczelnik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Rawie Mazowieckiej. 

W Szkole Podstawowej nr 2 zdalnie uczą się klasy 4-8. Najspokojniej jest w Szkole Podstawowej nr 4. Tu na kwarantannę wysyłane były tylko pojedyncze klasy. Jednak ze względu na zarządzenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, również i tu oddziały starsze będą zmuszone uczyć się w domach. 

Jak tłumaczy naczelnik Arkadiusz Rataj, w rawskich przedszkolach i żłobku sytuacja jest stabilna. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz