Zdecydujcie do kogo w tym roku trafi 2,5 tysiąca złotych. Głosowanie w konkursie ruszyło i potrwa do 31 marca

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Od dzisiaj możecie głosować na „Najlepszą Inicjatywę Pozarządową Powiatu Rawskiego”. O tytuł i nagrodę główną walczy 9 Organizacji Pozarządowych. Zachęcamy do oddawania głosów na projekty, które zakwalifikowały się do drugiego etapu w konkursie.

Głównym celem wspomnianego konkursu jest wyłonienie najlepszej inicjatywy, która miała miejsce na terenie powiatu rawskiego w minionym roku kalendarzowym. Główną nagrodą jest kwota w wysokości 2,5 tysiąca złotych, na dowolnie wybrany przez siebie cel. Za drugie i trzecie miejsce przyznano kolejno 1,500 i 1,000 złotych. O zwycięstwie decyduje nie tylko kapituła, ale również mieszkańcy powiatu rawskiego. 

W tym roku Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego otrzymała 9 wniosków. Niestety jeden z nich został odrzucony z powodu nie spełnienia kryterium określonego w regulaminie. Ostatecznie o tytuł najlepszego pomysłu walczą: 

Nr. 1 Projekt pt.: XVI Spartakiada Amazonek ,,Dzielne Amazonki”. Realizator: Rawskie Stowarzyszenie Amazonek;
Nr. 2 Projekt pt.: Cykl rajdów rowerowych. Realizator: Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Rawskiej;
Nr. 3 Projekt pt.: Radosne Święto 2018. Realizator: Rawskie Stowarzyszenie Trzeciego Wieku;
Nr. 4 Projekt pt.: Urodziny Rawy. Realizator: Stowarzyszenie Rawa i Przyjaciele; 
Nr. 5 Projekt pt.: Stowarzyszenie Zarząd Powiatowy w Rawie Mazowieckiej – Strzelectwo Sportowe. Realizator: Liga Obrony kraju – Stowarzyszenie Zarząd Powiatowy w Rawie Mazowieckiej;
Nr. 6 Projekt pt.: Niepodległa Rawa. Realizator: Topory;
Nr. 7 Projekt pt.: VII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Rawie Mazowieckiej;
Nr. 8 Projekt pt.: Sprzątanie Rawki w ,,Krainie Rawki” – akcja oczyszczania i uporządkowania terenów w dolinie rzeki Rawki. Realizator: LGD „Kraina Rawki”;
Nr. 9 Projekt pt.: Piknik Strażacki 2018. Realizator: Ochotnicza Straż Pożarna w Konopnicy.

Przed nami drugi etap konkursu, czyli głosowanie internetowe. To głównie od mieszkańców miasta, a także powiatu będzie zależało do kogo trafi główna nagroda. Ich głosy stanowią 70% ogólnej oceny.

Głosować można przez specjalną platformę, na której został zamieszczony formularz do głosowania. Znajdziecie go tutaj: powiatrawski.pl/prdpp. Po oddaniu głosu otrzymacie maila zwrotnego, na którego należy odpowiedzieć. Tylko w ten sposób uda Wam się wesprzeć wskazaną wcześniej organizacje. 

Więcej o zgłoszonych inicjatywach znajdziecie na facebookowym funpage’u Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Rawie Mazowieckiej oraz na stronie Starostwa Powiatowego

Do tematu będziemy jeszcze wracać.

Luiza Wieczorek

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz