Zderzyli się z drzewem. Kierowca i pasażerka trafili do szpitali

erawaBiała Rawska, Powiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

O dużym szczęściu mogą mówić osoby uczestniczące w wypadku drogowym w miejscowości Podsędkowice (gmina Biała Rawska). Po zderzeniu się z drzewem w samochodzie zostały zakleszczone dwie osoby. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają śledczy z Komisariatu Policji w Białej Rawskiej pod nadzorem prokuratora.

Do wypadku drogowego doszło w minioną sobotę (14.11) około godziny 21:00 w miejscowości Podsędkowice. Z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn kierujący peugeotem na prostym odcinku zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca wraz z pasażerką zostali zakleszczeni w pojeździe i do ich uwalniania potrzebna była interwencja strażaków.

25-letni kierujący i jego 21-letnia pasażerka wymagali hospitalizacji. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wykonali oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia wraz z dokumentacją fotograficzną, ustalili i przesłuchali świadków. Kierującemu została pobrana krew do badań.
– Tym razem uczestnicy mieli wiele szczęścia, ponieważ zdarzenie to mogło mieć tragiczny finał. Przestrzegamy przed nieodpowiedzialną jazdą. Brak uprawnień do kierowania pojazdami, a przede wszystkim jazda w stanie nietrzeźwości jest wręcz śmiertelnym zagrożeniem zarówno dla kierującego, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Powinniśmy jeździć z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Ważne jest też zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem – mówi mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

fot. Szymon M.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz