Ze szkoły do galerii handlowej. Uczniowie szukają miejsc, gdzie zimą mogą wybierać się na wagary…

erawaMiasto
komentarzy

Ze szkoły do handlowej galerii. Młodzi ludzie coraz częściej spędzają w ten sposób czas, podczas którego powinni być na lekcjach. Celem stają się nie tylko duże centra, takie jak podwarszawskie Janki, czy łódzka Manufaktura, ale także lokalny handlowy pasaż przy ulicy Konstytucji. Gdy porozmawialiśmy z uczniami okazało się, iż galeria to nie tylko dobre miejsce na wagary, to także całkiem interesująca autobusowa poczekalnia.

To, że galeria handlowa funkcjonująca przy ulicy Konstytucji w Rawie stała się miejscem częstych spotkań młodych ludzi, nikogo już nie dziwi. Wystarczy wybrać się do handlowego pasażu w powszedni dzień, by spotkać grupki młodych osób ze szkolnymi plecakami, które przesiadują na dostępnych w galerii ławkach. Niektórych klientów dziwi fakt, iż młodzi ludzie mają czas na siedzenie w tym miejscu, teoretycznie nawet podczas szkolnych zajęć.

Przypuszczenia, iż młodzi są na wagarach nie są bezpodstawne. Jak się okazuje, sami uczniowie przyznają się, iż zimą jest to idealne miejsce na wagary. Jak zdarza nam się uciekać z lekcji to najczęściej przychodzimy właśnie tutaj. Jest chociaż ciepło, można coś pooglądać, zjeść, czy nawet skorzystać z toalety – mówi Maciek, uczeń jednej z rawskich szkół ponadgimnazjalnych. Tradycja spędzania wagarów w centrach handlowych jest starsza niż rawska galeria. Uczniowie podkreślają, że na bardziej „zorganizowane” wagary wybierają się dalej, np. do Janek, czy łódzkiej Manufaktury. Latem z pewnością będziemy mieć więcej pomysłów na spędzenie wolnego dnia – dodaje Adrian, kolega naszego rozmówcy.

Choć na co dzień policja zwraca uwagę na wagarujących uczniów, w przypadku galerii nie potwierdza naszych przypuszczeń związanych z nasileniem tego zjawiska. Zgłoszeń o zakłócaniu porządku w tym obiekcie nie było, przez co funkcjonariusze nie mieli okazji bezpośrednio sprawdzać, co tak naprawdę w galerii robią uczniowie. W zimę, jak podkreśla Karolina Sokołowska rzecznik prasowy rawskiej policji, częściej młodych wagarowiczów można spotkać w blokowych klatkach, czy pustostanach znajdujących się na terenie miasta.

Mówiąc o galerii nie sposób nie wspomnieć także o tym, iż często młodzi ludzie po prostu oczekują tam na autobus. To o wiele bardziej interesująca poczekalnia, niż ta zlokalizowana przy samym dworcu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz