Zestaw do laparoskopii trafił do rawskiego szpitala. Sprzęt zakupiony przez miasto usprawni pracę chirurgii

erawaMiasto
komentarzy

Zestaw do laparoskopii trafił do Szpitala św. Ducha na zasadzie nieodpłatnego użyczenia. Koszt zakupu to 192,240 tys zł. 

Oficjalne przekazanie sprzętu zakupionego przez miasto Rawa Mazowiecka nastąpiło w miniony czwartek (12.12). W skład zestawu do laparoskopii weszła: kamera medyczna full hd, monitor medyczny, źródło światła, insuflator, pompa laparoskopowa, wózek aparaturowy, optyki laparoskopowe – 2 szt., narzędzia laparoskopowe. 

Kosztowny zakup nadal pozostaje własnością miasta i jedynie, decyzją burmistrza i Rady Miasta, został nieodpłatnie użyczony szpitalowi. Wszystko po to, aby doposażyć blok operacyjny rawskiego szpitala. 
– Zyskaliśmy nowe możliwości. Możemy zwiększyć naszą ofertę o zabiegi urologiczne, ortopedyczne. To wszystko przekłada się na dobro pacjentów tego rejonu, którzy tu będą leczeni – mówił podczas spotkania w szpitalu doktor Paweł Bukała. 

To kolejny już sprzęt sfinansowany ze środków budżetu miasta, który trafił do rawskiego szpitala. W czerwcu tego roku przekazany został sprzęt do pracowni endoskopowej o wartości blisko 200 tysięcy. 
– W miarę możliwości finansowych pomagamy właśnie kupując sprzęt medyczny, który będzie służył również mieszkańcom naszego miasta. Chcemy, żeby w razie konieczności pacjenci mieli jak najlepszą opiekę lekarską, pielęgniarską, ale mogli także korzystać z jak najlepszego sprzętu – podsumował burmistrz Piotr Irla.
Więcej zdjęć z przekazania sprzętu medycznego znajdziecie tutaj.  

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz