Zginął potrącony przez Volkswagena. Wypadek na ulicy Osada Dolna w Rawie…

erawaMiasto
komentarzy

58-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej śmiertelnie potrącony przez osobowe auto. Zdarzenie miało miejsce na technicznej drodze biegnącej przy „krajowej ósemce”.  

Do wypadku doszło wieczorem, około godziny 19.30, na drodze alternatywnej do „krajowej ósemki” tj. na ulicy Osada Dolna w Rawie. Jak wynika z dotychczasowych policyjnych ustaleń, 33-letni kierujący Volkswagenem Golfem nie zauważył pieszego i potrącił go. Mężczyzna zmarł na miejscu. Kierowca, jak i jego 36-letni pasażer byli trzeźwi.

Warto pamiętać o bezpieczeństwie na drodze, szczególnie na przełomie listopada i grudnia, kiedy wieczór zapada bardzo szybko, a atmosferyczne warunki mocno pogarszają widoczność. Gdy jedziemy autem dbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo niechronionych użytkowników dróg. Warto zwrócić uwagę na oświetlenie samochodu i prawidłowo działające wycieraczki.

Poruszając się pieszo, również możemy zrobić sporo, by poprawić swoją widoczność. Najprostszą metodą jest noszenie odblasków, w tym szczególnie dobrze widocznych, żółtych kamizelek. Koszt takiego gadżetu to zaledwie kilka złotych. Kilka złotych, które może uratować nasze życie…

>>> O ostatnich zdarzeniach w Rawie czytaj na erawa.pl 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz