ZHP powróci do Rawy Mazowieckiej? O takim pomyśle coraz głośniej mówią harcerze ze Skierniewic…

erawaMiasto
komentarzy

Jest spora szansa na to, by do Rawy Mazowieckiej powrócił hufiec Związku Harcerstwa Polskiego. O stworzeniu takiej inicjatywy myślą harcerze z pobliskich Skierniewic. Na razie komendant, podharcmistrz Bartłomiej Wójcik, planuje o inicjatywie porozmawiać z osobami, które jako ostatnie były zaangażowane w tworzenie lokalnego ZHP. W planach jest także specjalna konferencja, skierowana między innymi do lokalnych pedagogów.

To właśnie nauczyciele, w przypadku tworzenia nowego hufca, stają się pierwszymi liderami. Za kilka miesięcy ma w Rawie odbyć się specjalna konferencja, która rozpocznie tę inicjatywę. Harcerze chcą także spotkać się z władzami miasta, po to, by porozmawiać o możliwościach krzewienia harcerskiej idei w mieście.

[poll id=”14″]

To inicjatywa ważna nie tylko w kontekście Rawy, ale także całego kraju. Chcemy jako ZHP likwidować „białe plamy” na mapie, gdzie nie funkcjonuje nasz związek. Takich miejsc jest kilka, a wśród nich, w naszym najbliższym otoczeniu jest właśnie Rawa Mazowiecka – mówił naszemu serwisowi komendant Wójcik.

Harcerze chcą zaoferować rawskiej młodzieży alternatywę. Współczesne harcerstwo walczy bowiem ze stereotypami, bazując na aktywnym rozwoju zainteresowań młodzieży. Mundur to synonim zasad, ale i aktywności, którą w młodym człowieku warto rozwijać – podkreśla komendant skierniewickiego hufca.

Dużą akcją promocyjną na pewno będzie letni harcerski obóz. Harcerze liczą, że kilkadziesiąt osób z Rawy Mazowieckiej wybierze się z nimi na letnie biwakowanie. O rozwoju inicjatywy będziemy informowali na bieżąco…

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz