Zima nie zaskoczy? Miasto Rawa Mazowiecka i powiat rawski przygotowane do zimowego utrzymania dróg…

erawaMiasto
komentarzy

Zarówno Rawa Mazowiecka, jak i powiat rawski mają już wytypowane firmy, które zajmą się zimowym utrzymaniem dróg. Jednostki są przygotowane i zapewniają, że zima może już nadejść. Na utrzymanie dróg łącznie zostanie przeznaczone ponad milion złotych.

Powiat rawski umowę dotyczącą utrzymania dróg w sezonie zimowym podpisał wcześnie. Kontrakt dotyczący 305 kilometrów dróg zamiejskich, którymi zajmie się jedna firma, został oszacowany na 700 tysięcy złotych. Gdy tylko temperatury spadną poniżej zera, pracownicy starostwa rozpoczną dyżury.
– Zgodnie z ustalonym harmonogramem, pracownicy naszego wydziału będą odbywać dyżury w bazie znajdującej się w Żurawii. Stamtąd właśnie prowadzona będzie akcja, czyli rozsyłanie piaskarek i pługów – mówi Małgorzata Killman, dyrektor Wydziału Infrastruktury w Starostwie Powiatowym.

Sprawa dotycząca zimowego utrzymania dróg znajdujących się w granicach administracyjnych Miasta Rawa Mazowiecka również została już rozwiązana. Wczoraj w Urzędzie Miasta rozstrzygnięto przetarg opiewający na kwotę ponad 440 tysięcy złotych. Problematyczne okazują się być jednak drogi powiatowe znajdujące się na terenie miasta. Ratusz bowiem we wrześniu bieżącego roku wypowiedział Starostwu porozumienie dotyczące zarządzania tymi fragmentami dróg.
– Za 100 tysięcy złotych, które na ten cel otrzymujemy od Starostwa, nie da się ich utrzymać, bo to nie tylko utrzymanie zimowe, ale też całoroczne łatanie, wymiana krawężników – mówi Wojciech Skoczek, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej.

Jeżeli jednostki nie dojdą do porozumienia, niecałe 8 kilometrów dróg od przyszłego roku przejdzie pod opiekę właściciela, czyli powiatu. Kierowców jednak nie powinny niepokoić te zmiany, ponieważ zarówno powiat, jak i miasto w swoich przetargach na zimowe utrzymanie dróg, wzięło pod uwagę sporne drogi.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz