Żłobek i przedszkola czynne od 18 maja. Rawa otwiera placówki dla najmłodszych

erawaMiasto
komentarzy

W Rawie Mazowieckiej ustalono wstępne terminu otwarcia placówek oświatowych i kultury. Każda jednostka była indywidualnie analizowana. 

Jak informuje ratusz, w poniedziałek (4.05) odbyło się spotkanie burmistrza Rawy Mazowieckiej Piotra Irli z dyrektorami żłobka, przedszkoli szkół, a także biblioteki i muzeum. Szczegółowo przeanalizowano sytuację każdej z jednostek, skonfrontowano ją z wytycznymi ministerstw i GISu, zapoznano się także z aktualną sytuacją epidemiczną w mieście.

Na podstawie poczynionych ustaleń podjęto decyzje co do terminu otwarcia placówek: 
18 maja: otwarcie żłobka, przedszkoli i klas przedszkolnych w szkołach podstawowych
– 11 maja: otwarcie miejskiej biblioteki i rawskiego muzeum.

Do tego czasu dyrektorzy placówek opracują dokładne procedury pobytu dzieci i opieki nad nimi w obiektach miejskich oraz zasady korzystania z biblioteki i muzeum. Będziemy o nich informować i przekazywać zasady reżimu sanitarnego, wdrożonego przez daną jednostkę.

Jak podkreśla ratusz, podane daty mogą ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiczna w mieście ulegnie istotnemu pogorszeniu.

W przypadku żłobka i przedszkoli pierwszeństwo opieki – tak jak mówią wytyczne ministerialne – będą miały dzieci rodziców, którzy z racji wykonywanego zawodu znajdują się na pierwszej linii walki z epidemią.

Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci, a także użytkowników instytucji kultury. Ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby świadomie nie narażać nikogo, również naszych pracowników, na ryzyko zarażenia koronawirusem. Jednocześnie będziemy prosić Państwa o rozważne korzystanie z otwieranych przez nas obiektów i bezwzględne stosowanie się do procedur wdrażanych przez każdą z naszych instytucji – czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz