Żłobek i przedszkola w Rawie ruszają od poniedziałku (25.05). W placówkach trwają przygotowania

erawaMiasto
komentarzy

Termin otwarcia żłobka i przedszkoli w Rawie Mazowieckiej został przesunięty o tydzień. Ratusz otworzył się na interesantów. 

W placówkach oświatowych kończą się przygotowania do przyjęcia dzieci i funkcjonowania w warunkach epidemii. Cały proces odbywa się w konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną. Utrzymujący się trend spadkowy w krzywej zakażeń byłby dodatkowym argumentem za uruchomieniem działalności żłobka i przedszkoli.

Jak zapowiada ratusz, placówki na bezpośrednią opiekę nad dziećmi mają być gotowe już w poniedziałek (25.05). 

Trzeba pamiętać, że województwo łódzkie należy do 5 regionów w kraju o największej liczbie zachorowań na COVID-19. Ponadto sąsiaduje z województwami, w których mieszka najwięcej osób zarażonych koronawirusem, tj. z województwem śląskim, mazowieckim i wielkopolskim. Tę statystykę należy wziąć pod uwagę, planując stopniowe otwieranie jednostek i instytucji.

Natomiast od minionego poniedziałku (18.05) Urząd Miasta wznowił obsługę interesantów. W ratuszu znów można załatwić sprawę osobiście, należy jednak pamiętać o panujących w nim nowych zasadach. 

Wszyscy, którzy pojawią się w urzędzie, będą proszeni przede wszystkim o:
– dezynfekcję rąk płynem dostępnym przy wejściu do obu budynków
– zakrywanie nosa i ust
– zachowanie bezpiecznego dystansu.
Obowiązuje również ograniczona liczba interesantów przebywających jednocześnie w urzędzie, tj. jeden interesant w jednym pokoju.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz