Żłobek w stanie surowym jeszcze w tym roku? Rawa ma szansę otrzymać dofinansowanie na budowę…

erawaMiasto
komentarzy

Budowa żłobka to inwestycja, o której głośno mówiło się na początku tego roku. W budżecie miasta zapisano nawet 300 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia budowy. Plany jednak mogą ulec zmianie. Urząd Miasta złożył wniosek do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej o dofinansowanie budowy planowanego żłobka. Jeżeli Rawa otrzyma dodatkowe środki, jeszcze w tym roku budynek ma zostać postawiony w stanie surowym, zamkniętym, a całość tegorocznych prac wyniosłaby ponad 3 miliony 225 tysięcy złotych.

fot. Tak żłobek będzie wpisywał się w plan działki

Budowa rawskiego żłobka w sumie ma pochłonąć kwotę 7 milionów 180 tysięcy złotych. W tym roku w ramach inwestycji miała być przygotowana przede wszystkim niezbędna dokumentacja, która umożliwiłaby rozpoczęcie prac. Pojawiła się jednak szansa, aby budowa została przyspieszona.
– Jako jedyni w województwie łódzkim wystąpiliśmy do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z wnioskiem o dofinansowanie budowy miejskiego żłobka. Dlatego jest duża szansa, że uzyskamy wsparcie, które pozwoli nam jeszcze w tym roku wykonać dużą część inwestycji – informuje burmistrz miasta, Eugeniusz Góraj.

Kwota o jaką wystąpił urząd do ministerstwa, to 1 milion 702 tysiące złotych, aby jednak spełniać warunki konieczne do otrzymania dofinansowania, należy mieć wkład własny. Dlatego jutro podczas sesji Rady Miasta do budżetu będzie „dopisana” kwota 1 miliona 523 tysięcy złotych, która miałaby również zostać wykorzystana na budowę żłobka.

Burmistrz Góraj w chwili obecnej czeka na odpowiedź ministerstwa, która powinna pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Nie dopuszcza jednak myśli, że wniosek o dofinansowanie budowy żłobka mógłby zostać odrzucony. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem Urzędu Miasta, do końca roku przy ulicy Kolejowej stanie budynek w stanie surowym, zamkniętym, a obok niego gotowe parkingi. Koniec inwestycji byłby wtedy przewidziany na wrzesień przyszłego roku. Do tego czasu żłobek zostałby wykończony i wyposażony, tak by można było do niego przyjmować maluchy.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz