Złoto i srebro dla Radosława Sekiety z MLUKS „RAWA”! Rawscy zawodnicy wystąpili podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters w Toruniu

Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Toruniu (24.02) z udziałem rawskich zawodników. Klub MLUKS „RAWA” reprezentowali doskonale przygotowani: Radek Sekieta oraz Piotr Kucharski.

Mistrzostwa mastersów przestały być tylko dobrą zabawą, a stały się zawodami, do których zawodnicy naprawdę poważnie i solidnie się przygotowują. Przykładem są chociażby wyniki lekkoatletów z MLUKS „RAWA”. Radosław Sekieta zdobył złoty (400 m – 54,65) i srebrny medal (800 m – 2.07.34) w kategorii M40. O krok od medali był natomiast drugi z reprezentantów Rawy Mazowieckiej. Piotr Kucharski zajął bowiem dwukrotnie czwarte lokaty w kategorii M35 (60 m – 7,66 i 400 m – 55,11).

Radosław Sekieta, pod kierunkiem trenera Jarosława Wasiaka, przygotowuje się do Halowych Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej, które za niespełna miesiąc odbędą się w Madrycie.
– Kategoria Masters to prężnie rozwijające się zawody, w których rozgrywane są mistrzostwa krajowe, kontynentalne i światowe. W przyszłym roku Halowe Mistrzostwa Świata odbędą się w Toruniu – mówi trener klubu MLUKS „RAWA” Jarosław Wasiak.

To jednak nie koniec weekendowych osiągnięć zawodników wspomnianego klubu. 3 brązowe medale zdobyli młodzicy podczas Halowych Mistrzostw Województwa w Łodzi. Na podium stanęli: Marcelina Mordaka (1000 m – 3.24.41), Natalia Borowiec (300 m – 45.11) i Kacper Kotynia (300 m – 39.84).