Złoty medal Mistrzostw Polski w rękach rawianina. Igor Łuczyński stanął na podium

Pierwszy w historii Rawy Mazowieckiej złoty medal Mistrzostw Polski w sprincie w rękach 15-latka. Zwyciężył mimo kontuzji.

W minioną sobotę (24.09) nastąpiło historyczne wydarzenie. Igor Łuczyński z klubu MLUKS RAWA (trener Jarosław Wasiak) podczas Mistrzostw Polski Młodzików Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Lublinie zdobył złoty medal w prestiżowej konkurencji 100 m (11.15). To pierwszy w historii Rawy Mazowieckiej złoty medal Mistrzostw Polski w sprincie oraz 23 medal imprezy tej rangi dla zawodników klubu MLUKS RAWA.

Igor o 0.01 wyprzedził Eryka Krakowskiego ze Stali Ostrów Wielkopolski. Zwycięstwo młody sprinter zawdzięcza perfekcyjnie technicznie wykonanemu rzutowi na taśmę. Zawodnik z Rawy w finale musiał zmierzyć się nie tylko z rywalami, ale również z kontuzją, której nabawił się w biegach eliminacyjnych.

Łuczyński pozostał liderem krajowych tabel sprintu w kategorii młodzików z rezultatem 11.04 uzyskanym podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików tydzień temu w Łodzi, kiedy to wywalczył swój drugi tytuł mistrza makroregionu z rzędu.

Podczas Mistrzostw Polski w Lublinie równie dobrze spisała się druga z podopiecznych trenera Jarosława Wasiaka – Julia Modelewska, która w finałowym biegu uzyskała 12.52, zajmując 7 lokatę.