Złoty medal mistrzostw województwa w czwórboju lekkoatletycznym w rękach rawskich zawodników. To kolejny znaczący sukces lokalnych lekkoatletów…

erawaSport
fot. MLUKS RAWA
komentarzy

Zespół chłopców reprezentujących Szkołę Podstawową Nr 1 w Rawie Mazowieckiej zdobył złoty medal mistrzostw województwa w czwórboju lekkoatletycznym – królewskiej konkurencji w ramach zawodów Szkolnego Związku Sportowego. To pierwszy złoty medal mistrzostw województwa SZS w historii Rawy Mazowieckiej w czwórboju lekkoatletycznym.

fot. To kolejny ważny sukces rawskiej lekkoatletyki.

Chłopcy trenujący w MLUKS „RAWA” pod opieką trenera Jarosława Wasiaka, w finałowych zawodach jakie zostały zorganizowane w Aleksandrowie Łódzkim, uzyskali 1240 punktów i wyprzedzili Zespół Szkół Sportowych z Aleksandrowa o 40 punktów oraz Szkołę Podstawową Nr 202 z Łodzi o 119 punktów. To medal, którego brakowało w kolekcji klubu MLUKS „RAWA” i Szkoły Podstawowej Nr 1. W drodze do finału chłopcy zdobyli mistrzostwo powiatu, deklasując rywali w Białej Rawskiej oraz mistrzostwo rejonu podczas zawodów w Kutnie.

Czwórbój lekkoatletyczny to dyscyplina, w której każdy z zawodników startuje w 4 konkurencjach: 2 technicznych i 2 biegowych. Siłą rawskiego zespołu były konkurencje biegowe oraz bardzo wyrównany skład. W zawodach finałowych na dystansie 1000 m reprezentanci SP1 uzyskali wyniki będące poza zasięgiem rywali. Znakomity rezultat uzyskał Kacper Gos 3.02.28, tym wynikiem odbierając rekord SP1 Łukaszowi Florkowi, ustanowiony równo 7 lat temu. Drugi rezultat na tym dystansie uzyskał Jakub Jędras, a trzeci Patryk Pawlak. Kacper Gos uzyskał również najlepszy wynik zawodów w łącznej punktacji czwórbojowej. To pierwszy złoty medal mistrzostw województwa SZS w historii Rawy Mazowieckiej w czwórboju lekkoatletycznym.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentZaledwie 2 godziny po zakończeniu mistrzostw w czwórboju, podczas finału eliminacji miejskich czwartków lekkoatletycznych w Skierniewicach, czwórbojowi mistrzowie ponownie błysnęli formą. W biegu na 300 m trójka z nich ustanowiła znakomite rekordy życiowe. Kacper Gos 43.01 (2001), Szymon Staroń również 43.01 (2000) i Kuba Jędras 44.72 (2000). 7 zawodników klubu MLUKS „RAWA” uzyskało awans do Finału Krajowego, który w dniach 22-23 czerwca odbędzie się w Łodzi: Kacper Gos i Szymon Staroń na dystansie 300 m, Dominika Stępniak, Wiktoria Piecho i Weronika Piecho na 600 m oraz Marcelina i Michalina Warulik na 300 m.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz