Zmiana na stanowisku burmistrza Rawy Mazowieckiej. 2 czerwca na fotelu włodarza Rawy zasiądzie siedmioletnia Martyna…

erawaMiasto
fot. Zuzia Czerniej
komentarzy

56 prac plastycznych przedstawiających ulubione zakątki Rawy Mazowieckiej wpłynęło na konkurs organizowany przez Młodzieżową Radę Miasta. Przedsięwzięcie jest wyjątkowe głównie poprzez formułę nagrody, która od lat funkcjonuje przy okazji tego artystycznego plebiscytu. Zwycięzca na jeden dzień będzie mógł bowiem zasiąść w fotelu burmistrza miasta. W tym roku będzie to Martyna Stańdo z klasy Ic Szkoły Podstawowej Nr 2.

Zwyciężczyni, fotel burmistrza obejmie 2 czerwca, kiedy to przez cały dzień będzie urzędować w miejskim ratuszu. Zainteresowanie dzieci z roku na rok jest coraz większe, czwarta edycja, która dobiegła końca miała rekordową frekwencję. Dzień na stanowisku burmistrza ma być pełen atrakcji, o czym przekonali się już laureaci poprzednich edycji. Osobiste wizytówki urzędnika, inspekcja miejskich inwestycji, czy konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy, to tylko niektóre atrakcje nadające wyjątkowego smaku tej nagrodzie.
– Dzieci, do których kierujemy nasz konkurs są coraz bardziej śmiałe, odważne i zainteresowane światem dorosłych. Dlatego tak wiele otrzymaliśmy prac. Cieszy nas to, bo od najmłodszych lat powinniśmy uczyć się samorządności – mówi Mateusz Dembek, przewodniczący MRM.

Wysoki poziom prezentowany przez uczestników sprawił, że komisja zdecydowała się przyznać również dwa tytuły wiceburmistrza. Jednym z nich został Marcel Celiński uczeń klasy IIIb Szkoły Podstawowej Nr 2, a drugim Borys Stasiewicz z klasy Ic ze Szkoły Podstawowej Nr 4.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz