Zmiany personalne w ZEC-u. Nowym prezesem spółki został Jan Szcześniak z zawodu… nauczyciel matematyki

erawaMiasto
komentarzy

Rawski Zakład Energetyki Cieplnej przechodzi kolejne zmiany. Dotychczasowy prezes Paweł Olejnik złożył rezygnację. Na jego miejsce, w miniony czwartek (12.05), poprzez nominację powołany został Jan Szcześniak. 

Paweł Olejnik w rawskiej spółce pełnił funkcję prezesa od kwietnia ubiegłego roku. Teraz, po złożeniu przez niego rezygnacji, rada nadzorcza niezwłocznie powołała nową osobę. Szefem ZEC-u został Jan Szcześniak, z wykształcenia będący nauczycielem matematyki. Dotychczas był dyrektorem gimnazjum w Regnowie i pracował w zespole placówek oświatowych w Białej Rawskiej. Jednak, jak potwierdzają rawscy włodarze, do tej pory nie miał styczności z energetyką cieplną.
– Ma doświadczenie w zarządzaniu ludźmi. Od strony technicznej w spółce są specjaliści (…) myślę, że nowy prezes nie będzie miał większych problemów, żeby wejść w zagadnienia techniczne będące niezbędne do zarządzania spółką. Na dzień dzisiejszy prezes ma kontynuować zadania, które miał postawione prezes Olejnik: szukanie drogi rozwoju, pilnowanie kosztów – tłumaczy wiceburmistrz Marek Pastusiak.

Ratusz zapewnia, że wybrany prezes ma silne wsparcie, zwłaszcza ze strony jednego z członków rady nadzorczej. Chodzi tu o Pawła Bąkowskiego posiadającego wykształcenie i doświadczenie zawodowe w tematyce energetyki cieplnej.

Dotychczasowy szef rawskiego ZEC-u, Paweł Olejnik, otrzymał propozycję pracy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, na stanowisku dyrektora. Urząd Miasta liczy jednak na dalszą współpracę, doświadczenie i kontakty ustępującego prezesa.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz