Zmierz się z najlepszym graczem w Polsce! W weekend startuje kolejna LAN.ARENA, czyli rawski turniej gier komputerowych…

erawaKultura
komentarzy

Stowarzyszenie „Topory” znane jest z promowania tzw. gier bez prądu. Planszówki wszelakiej maści zdobyły serca, szczególnie najmłodszych mieszkańców miasta. Oprócz popularnego Topogrania, czy turniejów Magic The Gathering, członkowie stowarzyszenia angażują się także w rozgrywki w wirtualnej przestrzeni. W najbliższy weekend startuje kolejna, trzecia już LAN.ARENA. Tym razem będzie to turniej poświęcony grze Unreal Tournament.

Kolejne spotkanie i kolejna gra, która jest klasykiem sieciowych rozgrywek. Członkowie stowarzyszenia wybierają gry, które niewątpliwie znane są każdemu, kto choć raz próbował mierzyć się w wirtualnej przestrzeni. Jak mówi Maciej Piech, inicjator LAN.ARENY – gry wybierane są poniekąd subiektywnie. Organizatorzy stawiają na takie tytuły, które także przez nich są znane i lubiane. Czasem w wyborze tytułu pomagają także sami odbiorcy, wypełniając internetowe ankiety. Tytuły można zgłaszać również indywidualnie, korzystając z oficjalnego adresu imprezy [email protected]. Jak zdradza Maciej Piech – do tej pory spotkaliśmy się ze sporą ilością sugestii, żeby zorganizować turniej w grę League of Legends. Nie umknęło to naszej uwadze i będziemy starali się do tego doprowadzić.

Jak się okazuje, pomimo coraz większej popularności gier mobilnych oraz tych dostępnych przez przeglądarki WWW, popularność tradycyjnej, komputerowej rozrywki nie słabnie. Organizatorzy LAN.ARENY nie zamykają się także na inne platformy do wirtualnych rozgrywek. Przykładem mogą być bardzo popularne w ostatnim czasie konsole. Tu jednak problemem okazuje się brak potrzebnego sprzętu. Zwyczajnie dużo łatwiej jest uzyskać dostęp do ponad 10 komputerów stacjonarnych, niż takiej samej liczby konsol. Nam udaje się to dzięki nieocenionej pomocy ze strony ZSCEZiU, z którym współpraca każdorazowo przebiega znakomicie. Odnośnie konsoli nie mamy niestety takiej możliwości, ale będziemy starali się ją uzyskać. Jeśli nam się to uda, to najprawdopodobniej pierwszą grą na innej platformie będzie Tekken – dodaje animator wydarzenia.

> Kliknij i sprawdź wydarzenie na facebook’u.

Na sobotnią LAN.ARENĘ warto się wybrać nie tylko po to, by spędzić miło czas, ale przede wszystkim, by zmierzyć się z najlepszymi. Jak zdradzają organizatorzy, na sobotnim wydarzeniu pojawi się gość honorowy – jeden z czołowych graczy Unreal Tournament w Polsce.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz