Znamy wyniki kolejnego rankingu Perspektywy. Sprawdźcie jak uplasowały się w nim szkoły z naszego powiatu

erawaPowiat
komentarzy

ZSP im. Wł. St. Reymonta i Technikum im. K. K. Baczyńskiego z Białej Rawskiej w górę. LO im. M. Skłodowskiej-Curie wciąż wysoko, Katolickie Publiczne LO im. św. Jana Pawła II poza rankingiem. 

Jak co roku przyglądamy się osiągnięciom placówek z naszego terenu w ogólnopolskim rankingu szkół średnich. Tym razem w tabeli nie odnaleźliśmy jednak wszystkich szkół. W rankingu nie oceniono bowiem rawskiego Katolika. Nie został on wzięty pod uwagę przez kapitułę, ponieważ w ubiegłym roku nie było w nim przeprowadzanego egzaminu maturalnego. A przypomnijmy, w rankingu pod uwagę brane są wyniki matur zarówno z zakresu podstawowego jak i rozszerzonego, sukcesy uczniów w olimpiadach, a w przypadku techników, także egzamin zawodowy.

Na tle województwa łódzkiego, jeśli chodzi o licea, najwyżej znalazło się LO im. M. Skłodowskiej-Curie – 39. miejsce w tabeli, które w ubiegłym roku było na 33. miejscu (492. miejsce w Polsce, w ubiegłym roku – 451.). 

Niżej, bo na miejscu 53. z awansem z 65. uplasowało się LO ZSP im. Wł. St. Reymonta (840. w kraju, w minionym roku 997.).

Kolejny sukces Reymonta to skok o jedno miejsce wyżej w rankingu techników województwa łódzkiego. W tegorocznych Perspektywach rawska szkoła znalazła się na 7. miejscu (133. miejsce w kraju ze 137.). Niedaleko, bo na miejscu 19. z dużym awansem z 33. odnaleźliśmy Technikum im. K. K. Baczyńskiego z Białej Rawskiej (323. w kraju z 500+).
A jeszcze niżej w tabeli pojawiło się Technikum Mechaniczne ZSCEZIU – 56. w województwie, spadek z 40. (500+ w Polsce).  

Życzymy kolejnych sukcesów w kształceniu młodych ludzi. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz