Znamy zwycięzców… Rozstrzygnięto konkurs ortograficzny.

erawaPowiat
komentarzy

W dzisiejsze mikołajkowe przedpołudnie 20 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu rawskiego przystąpiło do konkursu ortograficznego „O PIÓRO STAROSTY”. Walka o zwycięstwo była zacięta, ale po dwukrotnym sprawdzeniu najlepszych testów, komisja wyłoniła mistrza ortografii – zwyciężyła Małgorzata Sztocka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i. W. Reymonta.

Do pierwszego etapu przystąpiło 166 uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu rawskiego. Ich zadaniem było napisanie dyktanda dotyczącego hipochondrii. Pięciu najlepszych uczniów, z każdej ze szkół, dostało się do drugiego, powiatowego etapu, w którym do rozwiązania był test z zadaniami również dotyczącymi ortografii.

Druga edycja konkursu ortograficznego zakończyła się dziś sukcesem. I choć wyniki najlepszych pozostawiają jeszcze wiele do życzenia, walka o pierwsze miejsce była wyrównana. A wyniki wyglądały następująco:

I miejsce – Małgorzata Sztocka ZSP. im. W. Reymonta
II miejsce – Michalina Jadczak LO im. M. Skłodowskiej-Curie
III ex aequo – Agnieszka Grotek, Dominika Otocka LO im. M. Skłodowskiej-Curie

Mistrzyni ortografii zdradziła nam, czy spodziewała się wygranej oraz to, w jaki sposób należy się uczyć tej niełatwej, jak się okazuje sztuki. Posłuchajcie…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz