Zostań wolontariuszem i wyjedź za darmo do któregoś z krajów europejskich. Rawski ambasador programu „Młodzież w działaniu” zachęca do europejskiego wolontariatu…

erawaMiasto
komentarzy

„Wolontariat zmienia świat”, to tytuł wystawy, która pojawiła się w Miejskim Domu Kultury w Rawie i ma zachęcać młodych mieszkańców miasta do zaangażowania się w działania wolontarystyczne. Organizator wystawy, rawianin Damian Piekut zapewnia, iż taka aktywność daje możliwość nie tylko bezinteresownej pomocy innym, ale również przeżycia niesamowitej przygody.

I właśnie takie przygody, w postaci historii wolontariuszy, zostały przedstawione na kilkunastu tablicach, które wchodzą w skład ekspozycji. I choć same w sobie nie stanowią zbyt atrakcyjnej formy, ich treść może przekonywać.

Europejski wolontariat jest szansą także dla młodych rawian w wieku 18-30 lat. Wyjazd to gwarant chociażby dobrego poznania obcego języka, a także możliwość zwiedzenia części naszego kontynentu. Przekonywującym argumentem mogą być również finanse. Nie dość, że zainteresowana osoba nie musi inwestować w wyjazd, to jeszcze na miejscu otrzyma kieszonkowe na drobne wydatki – mówi Damian Piekut, rawski ambasador programu „Młodzież w działaniu”.

O tym jak zyskać możliwość wyjazdu na wolontariat można szczegółowo przeczytać na www.mlodziez.org.pl.

Czeka na Was również torba z niespodziankami, przygotowana przez organizatora. Aby móc ją otrzymać, trzeba napisać na naszego maila [email protected]. W treści musicie podać kraj w Europie, do którego chcielibyście wyjechać jako wolontariusze oraz uzasadnić swój wybór. Najciekawszy mail zostanie wybrany i nagrodzony 8 marca.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz