ŻTC BIKE RICE odbył się również w Rawie Mazowieckiej. Kolarze rywalizowali na malowniczym terenie

erawaSport
fot. www.ztc.pl
komentarzy

Końcówka kwietnia to w Rawie Mazowieckiej oficjalne otwarcie sezonu rowerowego i biegowego. Sportowcy jak zawsze nie zawiedli.

W Rawie Mazowieckiej oprócz rywalizacji na jednośladach, zorganizowano także tradycyjnie już zmagania biegowe – „Rawa W BIEGU”. Miłośnicy biegania o 10:00 wyruszyli na dziesięciokilometrową rywalizację. Najlepszy okazał się Szymon Wiktorowicz z LKS Feniks Opoczno z czasem 35:16 min, wśród Pań triumfowała Elżbieta Majcher (42:23). Po biegaczach na trasę wyruszyli kolarze, którym niemal od początku startu towarzyszyły opady deszczu.

Kibice jak zwykle zwracali szczególną uwagę na te kategorie, które miały do przejechania najdłuższy dystans, czyli 110,4 km, w M20 triumfował – Mateusz Kazimierczak (Skiervelo), w M30 – Michał Nabiałek (FABRYKA ROWERÓW), zaś w kategorii RED (zawodników starszych, chcących jechać najdłuższy dystans) zwyciężył Marek Stram, reprezentujący Stram Bikeffiting – Serwus.
– Za nami drugi etap ŻTC BIKE RACE 2019, jak zwykle nie brakowało twardej rywalizacji, niespodziewanych zwrotów akcji, radości na mecie. Wyścig w Rawie Mazowieckiej przeszedł już jednak do historii. Kolejne zmagania już za dwa tygodnie w Mińsku Mazowieckim. Jak zwykle planujemy tam wiele atrakcji. Przede wszystkim legendarny konkurs jazdy po szynie, nawiązujący do historycznego wyczynu Feliksa Rawskiego. Zresztą przypomnę, że trzeci etap będzie jednocześnie memoriałem jego imienia. To jednak nie koniec atrakcji związanych z wyścigiem w Mińsku Mazowieckim, cała rywalizacja przebiegać będzie na nowej trasie, wytyczonej przez centrum miasta. Na najlepszych zawodników czekać będą specjalne nagrody – zachęca do udziału w trzecim etapie, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz