Zwiedzanie komendy policji jako atrakcja? Około 600 osób odwiedziło w jeden wieczór rawską jednostkę

erawaMiasto
komentarzy

Tegoroczna Noc Muzeów w Rawie Mazowieckiej zapisze się jako wyjątkowa. Goście mogli odwiedzić Komendę Powiatową Policji, która, jak się okazało, stała się obowiązkowym punktem na mapie wydarzeń.

Sobotnia (18.05) Noc Muzeów należała do nietypowych. Po raz pierwszy do akcji włączyła się policja, która z okazji 100-lecia utworzenia państwowej policji, otworzyła swoje progi dla zwiedzających. I choć komenda ewidentnie muzeum nie jest, to tym razem okazała się doskonałym miejscem do zwiedzania. 
– Komendy w całej Polsce przyłączyły się do tej akcji. Przygotowywaliśmy się do przyjęcia zwiedzających od miesiąca. I już samo gromadzenie eksponatów stało się nie lada zaskoczeniem. Nasi koledzy sami otwierali szafy i przynosili, to co mieli ciekawego – opowiada sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska z KPP Rawa Mazowiecka. 

I tak, w sali gdzie można było zobaczyć niecodzienną wystawę, znalazły się zdjęcia, maszyna do pisania, która cieszyła się największym zainteresowaniem wśród dzieci, walizka, książki  dotyczące pracy techników, lakownica, lupa, latarka, mundury, stara radiostacja i wiele, wiele innych. 

Oprócz wystawy zwiedzający mogli obejrzeć, wsiąść do radiowozu, ale i sprawdzić jak wyglądają od środka cele.
– PDOZ, czyli Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych, faktycznie zyskały popularność. Sam widok kraty, wielkiego klucza, czy ciężkich drzwi robił wrażenie – dodaje sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska

W Komendzie Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej chyba nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania pracą komendy od środka. Zdecydowanie był to jednak świeży powiew Nocy Muzeów w mieście. Świadczy o tym wizyta około 600 osób w różnym wieku, które zdecydowały się na wizytę w jednostce. 
– Zatarł się ten stereotyp, że w budynku policji znajdujemy się tylko wtedy, gdy stało się nam coś złego lub sami jesteśmy sprawcą. To była miła odmiana – puentuje sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska.

Więcej zdjęć z wizyta w komendzie znajdziecie tutaj. 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz