„Zwolnij! Jak kocha to poczeka”. Rawska policja rozdaje niebieskie serduszka…

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Policyjna akcja „Zwolnij! Jak kocha to poczeka” również na drogach powiatu rawskiego. Mundurowi korzystając ze święta zakochanych przypomina, że na spotkanie lepiej dojechać nieco spóźnionym, niż nie dojechać wcale. 

14 lutego zwany Walentynkami, to czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym dniu w wyjątkowy sposób zwracają uwagę kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas akcji funkcjonariusze dla osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość, przygotowali okolicznościowe, zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.
– To idealny dzień, aby uświadamiać kierujących, którzy jednocześnie mogą być żonami, mężami, narzeczonymi, czy rodzicami, że uczucie to nie tylko stan ducha, ale również odpowiedzialność. Tego dnia policjanci w szczególny sposób uczulali użytkowników dróg, że na spotkanie lepiej dojechać nieco spóźnionym niż nie dojechać wcale – mówi nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. 

Analiza zdarzeń drogowych z winy kierujących zaistniałych na terenie województwa łódzkiego w 2016 roku wskazuje, że przyczyną 21,2% wypadków drogowych była nadmierna prędkość. W dalszym ciągu niepokojąca jest również liczba ofiar, które ucierpiały w wypadkach z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. W 2016 roku w wypadkach z winy kierujących w wyniku niedostosowania prędkości, śmierć poniosło 50 osób, a rannych zostało 1205.
– Pamiętajmy, że nie zawsze dozwolona prędkość jest prędkością bezpieczną. Zwłaszcza w okresie zimowym pozornie czarna nawierzchnia nie gwarantuje przyczepności i panowania nad pojazdem. Apelujemy- poruszajmy się z prędkością bezpieczną, a wiec taką, która zapewni nam zatrzymanie pojazdu unikając zdarzenia – dodaje nadkom. Sokołowska. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz