Zwrot kosztów za zakup szkolnej wyprawki. Rawianie mogą starać się o pokrycie kosztów podręczników…

erawaMiasto
fot. sxc.hu
komentarzy

Do 11 września uczniowie rawskich szkół mogą składać wnioski o zwrot kosztów za zakup podręczników. W tym roku, zgodnie z rządowym programem dofinansowania, pomoc otrzymają uczniowie klas I-III oraz V szkół podstawowych, a także II ponadgimnazjalnych, którzy będą spełniać podstawowe wymagania. Najważniejszym warunkiem jest oczywiście wysokość dochodów danej rodziny.

Dofinansowanie mogą otrzymać wyłącznie uczniowie wymienionych klas, pochodzący z rodzin, w których dochód na jedną osobę nie przekroczy 456 zł. Wyjątkiem są pierwszoklasiści, w ich rodzinie maksymalna kwota to 539 zł oraz dzieci niepełnosprawne lub pochodzące z rodzin, w których występuje inna, trudna sytuacja, np. alkoholizm. W ich przypadku dochód nie jest brany pod uwagę.
– Jest to program rządowy i wszystkich obejmują te same warunki. Samorząd wyznacza jedynie termin, do kiedy można składać wnioski. W Rawie rodzice mają czas do 11 września – mówi Arkadiusz Rataj, inspektor ds. oświaty.

Wnioski, które należy już składać są do pobrania zarówno u dyrektorów, jak i na stronie Urzędu Miasta. Wysokość dofinansowania waha się od ok. 200 do ponad 400 zł, w zależności od etapu kształcenia dziecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz