Żydowski cmentarz w Rawie Mazowieckiej pod opieką miasta? Wiążące decyzje w tej sprawie zapadną prawdopodobnie jeszcze w styczniu…

erawaMiasto
komentarzy

Teren żydowskiego cmentarza umiejscowionego tuż za osiedlem Zamkowa Wola prawdopodobnie niebawem przejdzie pod opiekę rawskiego Urzędu Miasta. Jeszcze w styczniu gmina żydowska ma podjąć wiążące decyzje w tej sprawie. Przejęcie cmentarza przez ratusz to pierwszy krok do podjęcia prac związanych z zagospodarowaniem pozostałości nekropolii.

Rozmowy na temat tego miejsca między miastem a gminą żydowską trwały od dłuższego czasu. Według informacji płynących z ratusza sprawa zmierza ku końcowi. Komisja regulacyjna, która ma podjąć w tej sprawie wiążącą decyzję, zbierze się prawdopodobnie jeszcze w styczniu.
– Ustalenia są takie, żeby cały teren cmentarza żydowskiego przekazać dla miasta. Pod opiekę Rawy Mazowieckiej. Jak będziemy mieć taką decyzję to będziemy robić kolejne ustalenia i kolejne propozycje jak zagospodarować ten teren – mówi burmistrz Eugeniusz Góraj.

W chwili obecnej trudno powiedzieć w jaki sposób teren zostanie zagospodarowany, burmistrz Góraj zapewnia jedynie, że będzie to sposób właściwy.
– Propozycja gminy żydowskiej jest taka, żeby monumentem na tym cmentarzu była brama. Pod to jest potrzebny projekt, później uzgodnienia, napisy, tablice. Na szczegóły musimy jeszcze trochę poczekać – dodaje burmistrz Góraj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz