10 za i 5 wstrzymujących się. Absolutorium dla Zarządu Powiatu Rawskiego bez pełnego poparcia

erawaPowiat
komentarzy

Jedna z najważniejszych sesji Rady Powiatu Rawskiego za nami. Powiatowi radni przyjęli uchwałę dotyczącą wykonania budżetu za rok 2022. 

Przyszedł czas rozliczeń ubiegłego roku kalendarzowego w powiecie rawskim. Zawsze zanim radni zadecydują o udzieleniu absolutorium, przeprowadzona zostaje kontrola organu wykonawczego, który odpowiedzialny jest za wykonanie założonego przez radnych finansowego planu.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Rawskiego (23.06) taką weryfikację przeszedł Zarząd Powiatu Rawskiego, na czele ze starostą Józefem Matysiakiem. I choć nie wszyscy radni przychylili się do udzielenia absolutorium, 10 radnych zagłosowało za, a 5 wstrzymało się od głosu, uchwała została przyjęta większością głosów.
– To jest również takie zobowiązanie do dobrej dalszej pracy na rzecz naszych mieszkańców. Jestem przekonany, że działania Zarządu Powiatu Rawskiego temu służą. Będziemy kontynuować rozbudowę szpitala, dalsze inwestycje jeśli chodzi o drogi, o naszą bazę szkolną i pozyskiwanie środków zewnętrznych. Mam nadzieję, że w atmosferze wzajemnego zrozumienia i zgody, do czego zachęcam wszystkich radnych, będziemy jak najlepiej realizować zadania inwestycyjne, ale i rozwiązywać różne problemy, które są przed nami – mówił po głosowaniu Józef Matysiak, Starosta Rawski.

Zdjęcia z piątkowej sesji znajdziecie w naszej galerii

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz