12 nowych ratowników w Rawie Mazowieckiej. Młodzi WOPRowcy pozytywnie ukończyli kurs na Młodszego Ratownika

erawaSport
komentarzy

Najpierw miłość do WOPR, a dopiero później szkolenie, egzamin teoretyczny i praktyczny, aż wreszcie otrzymanie upragnionej, czerwonej koszulki ratownika. Nad rawskim zalewem nie zabrakło też symbolicznego chrztu. 

To już kolejna grupa młodszych ratowników, która została wyszkolona przez WOPR w Rawie Mazowieckiej. Wczoraj (13.07) egzamin zdało 12 młodych adeptów niełatwej sztuki ratowniczej. 
– Chcąc zadbać o ciągłość utrzymania bezpieczeństwa w naszym mieście co roku organizujemy kurs na Młodszego Ratownika. Również i tym razem, mimo sytuacji w kraju związanej z COViD19, kurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Finalnie zakończyło go 12 osób – mówi prezes WOPR w Rawie Mazowieckiej Sebastian Zbiros. 

Kandydaci na młodszego ratownika musieli wykazać się dość szeroką wiedzą i umiejętnościami, nie tylko tymi koniecznymi do wykorzystania w wodzie, ale również z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 
– Zależy nam, żeby uczyć naszych kursantów wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka, a co za tym idzie wyposażyć ich w niezbędną wiedzę, by skutecznie nieśli pomoc – dodaje prezes Sebastian Zbiros. 

Tuż po zakończeniu egzaminów i wręczeniu ratowniczych koszulek, na nowych ratowników czekał symboliczny chrzest przygotowany przez ich nieco starszych kolegów. 

W związku z dużym zainteresowaniem WOPR w Rawie Mazowieckiej organizuje kolejną odsłonę kursu, która rozpocznie się już jutro (15.07) egzaminem wstępnym. Więcej dowiecie się z oficjalnego funpage’u rawskiego stowarzyszenia.

Więcej zdjęć z egzaminu praktycznego oraz chrztu znajdziecie w naszej galerii. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz