15-latka potrącona na przejściu przy rawskiej szkole. Kierowca był trzeźwy

erawaMiasto
komentarzy

Kierowca renault potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych. Na szczęście 15-latka po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia wróciła do domu. 

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem nastoletniej pieszej doszło wczoraj (28.09) po godzinie 16:00 na przejściu dla pieszych na ulicy Kościuszki. 78-letni kierujący renault potrącił prawidłowo przechodzącą 15-latkę. Dziewczyna po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia wróciła z rodzicem do domu. Na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.
Mężczyzna był trzeźwy. Za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 15 punktów karnych. 

— Piesi to grupa użytkowników dróg, która jest szczególnie narażona na utratę zdrowia, a nawet życia podczas wypadków. Dlatego kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych, zwłaszcza znajdujących się w okolicy szkół, powinni być bardziej czujni i zachować szczególną ostrożność również w sytuacjach kiedy ruch jest wzmożony i dodatkowo utrudnia jazdę oślepiające słońce – przypomina asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy KPP w Rawie Mazowieckiej.

Rawscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Mundurowi przypominają, że kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również temu, który na to przejście wchodzi. Jednocześnie funkcjonariusze przypominają o odblaskach, które poprawiają widoczność, a w konsekwencji i bezpieczeństwo na drodze.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz