17-latek za kierownicą, a pijany pasażer na błotniku. Policjanci zatrzymali ciągnik rolniczy w opłakanym stanie, nie tylko technicznym

erawaPowiat
komentarzy

Nietrzeźwy pasażer ciągnika przewrócił się na widok mundurowych. Nie uratowało go to przed mandatem, a nieletniego kierowcę przed sądem rodzinnym.

Do zatrzymania doszło w niedzielę (18.09) po godzinie 16.00. Właśnie wtedy policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów jadących drogą wojewódzką 725 w Woli Chojnacie. Podczas pracy zauważyli wyjeżdżający z drogi podporządkowanej ciągnik rolniczy, którego kierowca ewidentnie nie radził sobie z kierowaniem. Inne samochody zwalniały oraz trąbiły na traktorzystę.

Funkcjonariusze ruszyli w kierunku jadącego, wtedy ten zjechał na chodnik i zatrzymał się. Na błotniku ciągnika siedział mężczyzna pod znacznym wpływem alkoholu, kiedy zobaczył zbliżających się mundurowych upadł na chodnik. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Okazało się, że traktorem kieruje 17-latek, nie posiadający uprawnień. Pojazd jest niedopuszczony do ruchu, nie posiada aktualnej polisy OC, a stan techniczny jest w opłakanym stanie.

Pasażer za dopuszczenie do prowadzenia pojazdem przez osobę bez wymaganych uprawnień, został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Natomiast nieletni za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem rodzinnym.

Policjanci ostrzegają, że co roku w Polsce podczas prac na polach dochodzi do wielu wypadków z udziałem dzieci i młodzieży.
– Apelujemy do wszystkich o rozwagę podczas wykonywania tego rodzaju prac. Pamiętajmy również o tym, że osoba nie posiadająca uprawnień do kierowania stanowi duże zagrożenie nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla samego siebie – informuje mł. asp. Agata Krawczyk rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz