2,5 promila w organizmie. Pijany kierowca dachował w rowie

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

36-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zdarzenia drogowego. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia. 

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotni (30.09) poranek w miejscowości Chrząszczew w gminie Biała Rawska. 36-letni kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku wjechał do rowu i dachował. Okazało się, że w organizmie ma 2,5 promila alkoholu.
— Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny z uwagi na uszkodzenia auta. Dwaj pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Kierujący został przewieziony do szpitala, ale jeszcze tego samego dnia po badaniach został przewieziony do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości – asp. Agata Krawczyk, Oficer Prasowy KPP Rawa Mazowiecka. 

36-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysokie świadczenie pieniężne. Mężczyzna nie uniknie też kary za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
— Pijany kierowca samochodu może okazać się potencjalnym zabójcą drogowym doprowadzając do tragicznych w skutkach zdarzeń. Policjanci dbają o to, by na drodze nie było miejsca dla pijanych kierowców. Kierujący, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu nie unikną odpowiedzialności karnej – dodaje asp. Agata Krawczyk. 

Previous Image
Next Image

info heading

info contentŹródło: KPP Rawa Mazowiecka/ Foto: nadesłane przez Internautę.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz