28 osób straciło pracę w Simply Market. Handlowa sieć wycofuje się z Rawy Mazowieckiej. Z osobami bez pracy, jutro spotkają się przedstawiciele lokalnego pośredniaka…

erawaMiasto
komentarzy

28 osób straciło pacę w związku z likwidacją marketu Simply w Rawie Mazowieckiej. Byli pracownicy jutro (4.03) spotkają się z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy, gdzie zostaną poinformowani o kwestii rejestracji w urzędzie oraz obowiązujących przepisach dotyczących chociażby pozyskania zasiłku dla bezrobotnych. Zarząd firmy Elea Polska w specjalnym komunikacie poinformował, iż wszyscy pracownicy otrzymają propozycję podjęcia pracy w innych sklepach należących do sieci. Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli pośredniaka, w grę wchodzą jednak markety oddalone od Rawy: w Grójcu oraz Warszawie.

fot. Drzwi marketu dla klientów zostały zamknięte 2 marca.

fot. Drzwi marketu dla klientów zostały zamknięte 2 marca.

Likwidacja marketu to zabieg czysto biznesowy, jak informuje w oświadczeniu prasowym firma Elea Polska, trudną decyzję poprzedziły szczegółowe badania oraz analizy. Te jednoznacznie wskazały na słuszność wycofania się przedsiębiorstwa z Rawy Mazowieckiej.
– Po wykonaniu licznych badań i analizy rynku oraz biorąc pod uwagę aktualną tendencję na rynku, jak również liczbę konkurentów w Rawie Mazowieckiej, Zarząd sieci Simply Market postanowił wycofać się z tej miejscowości – czytamy w komunikacie podpisanym przez Dyrekcję Elea Polska Sp. z. o.o.

W Rawie pracę stracą wszyscy pracownicy marketu, w tym osoby z kierownictwa sklepu, kierownicy działów oraz kasjerzy, sprzedawcy, a także osoby sprzątające obiekt oraz zajmujące się magazynem. Powiatowy Urząd Pracy na wtorek (4.03) zaplanował spotkanie z załogą marketu.
– Będziemy informowali o możliwościach i zasadach zarejestrowania się w Urzędzie Pracy, o wysokości zasiłku oraz o zasadach przyznawania go. Większość z tych osób to stała kadra, która za pewne będzie miała możliwość pozyskania finansowego wsparcia dla bezrobotnych – mówi Bożena Woźniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Dla nowych bezrobotnych będą dostępne oczywiście wszystkie formy zawodowej aktywizacji. Dyrekcja pośredniaka liczy na to, iż praca w podobnej branży na terenie miasta znajdzie się bardzo szybko.
– Marketów w Rawie jest dużo, rotacja w nich jest spora. Osoby, które pracowały na przykład na kasie i potrafią obsługiwać, być może znajdą zatrudnienie w podobnych firmach – dodaje dyrektor Woźniak.

Światełkiem w tunelu jest również obiekt usytuowany na miejskim targowisku. Osoby, które straciły pracę w Simply Market być może doczekają się kolejnej firmy, która zajmie tę handlową przestrzeń.

Na koniec stycznia w powiecie rawskim było 2105 bezrobotnych osób.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz